Oslavy 15. výročí založení apoštolského exarchátu v ČR

Božská liturgie sv. Jana Zlatoústého u příležitosti 15. výročí založení apoštolského exarchátu v ČR celebroval apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko, který poukázal na postupný rozvoj řeckokatolické církve v ČR...

Dne 12. 3. 2011 v katedrále sv. Klimenta v Praze se uskutečnila Božská liturgie sv. Jana Zlatoústého u příležitosti 15. výročí založení apoštolského exarchátu v ČR. 

Tuto liturgii celebroval apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko, který poukázal na postupný rozvoj řeckokatolické církve v ČR a zároveň vzdal Bohu díky za požehnání, kterým provází pastorační činnost duchovních.

Promluvu pronesl arcibiskup pražský Mons. Dominik Duka, který zdůraznil hluboké kořeny východního obřadu v Českých zemích od počátků cyrilometodějské mise, přes význačné panovníky pečující o byzantský obřad až do dnešních dnů, v nichž se Církev snaží nabízet duchovní podporu a východiska v životních obtížích všem lidem.

V závěru bohoslužby otec biskup Ladislav vyznamenal za zásluhy při rozvoji života AE titulem stavroforní protojerej Mons. Štefana Suchého, titulem protojerej o. Adriána Kostilníka, právem nosit nábederník  o. Ludvíka Šťastného, právem nosit stříbrný kříž o. Jiřího Floriana, o. Vasyla Gorblyanského, o. Jána Kočerhu, o. Tomáše Mrňávka, O. Adolfa J. Pleskače a o. Radima Tutra.

80. LET OD DAROVÁNÍ KOSTELA SV. KLIMENTA ŘECKOKATOL. CÍRKVI

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace