Natali Ruden: Obléknu náš byt moderně ... Jak bydlí celebrity...

Natali se vždy pohybovala ve světě módy, a to díky své mamince, která byla módní návrhářkou kyjevského Domu módy. Tvůrčí atmosféra, v níž vyrůstala, módní trendy, ale zejména vlastní kreativita a talent rozhodly o tom, že návrhářství se ...

Zdroj: http://www.dumabyt.cz/rubriky/byt/jak-bydli-celebrity/natali-ruden-obleknu-nas-byt-moderne_16404.html

05.06.2006

Natali se vždy pohybovala ve světě módy, a to díky své mamince, která byla módní návrhářkou kyjevského Domu módy. Tvůrčí atmosféra, v níž vyrůstala, módní trendy, ale zejména vlastní kreativita a talent rozhodly o tom, že návrhářství se stalo jejím povoláním a zároveň i koníčkem. Dnes ji všichni známe pod jménem Natali Ruden.

 

Její štíhlé postavě a světlým dlouhým vlasům sluší vše, zejména však živé pestré barvy, krátké sukně, přiléhavé kalhoty a extravagantní kombinace materiálů i stylů. A takové jsou i modely, které navrhuje. Modely od Natali nejsou však určené jen pro molo, protože nedělá „umění pro umění", ale vždy myslí na ty, kteří budou její šaty nosit. Nejlépe ale sluší ženám, které se tak trochu podobají jejich autorce - jsou ambiciózní, sebevědomé, energické a hlavně se nebojí vyniknout ve společnosti.
 

Natali Ruden

 

  • narozena v Kyjevě
  • 1987-1992 studium na kyjevské Akademii designu
  • v České republice žije od roku 1992
  • poprvé účast na módní přehlídce v roce 1992
  • 1995 první samostatná přehlídka v ČR
  • 1996 založila vlastní firmu Natali Ruden
• 2003 samostatné přehlídky v Londýně, Edinburku, Torontu a New Yorku na podzim 2004 samostatné přehlídky v Moskvě a Kyjevě

 

Za vším hledej lásku

Natali získala vynikající profesní vzdělání na pětileté kyjevské Akademii designu, kde se kromě samotného návrhářství učila malbě, kompozici, anatomii lidského těla, technologii šití, konstrukci střihů, ale také psychologii.

Během studií se zamilovala do studenta z tehdejšího Československa, kterého si později vzala za manžela, a v roce 1992 se přestěhovala do Čech. Odchod z Kyjeva do Zlína nebyl vůbec jednoduchý, protože Natali měla v rodném městě skvělé rodinné zázemí a také slibně nastartovanou dráhu módní návrhářky.

Díky mnoha přátelům

Natali dnes proto stále vzpomíná na všechny, kteří jí v nelehkých začátcích pomohli se usadit a začít znova od začátku budovat profesní život a pověst osobité návrhářky. Odloučení od vlastní rodiny, jazyková bariéra a další problémy spojené s cizím prostředím - to vše výrazně ovlivňovalo její život v cizí zemi.

Cílevědomá Natali se však přes počáteční problémy brzy pevně etablovala na českém trhu a značka Natali Ruden dnes bezesporu patří mezi nejprestižnější v Čechách. Má za sebou celou řadu úspěšných autorských přehlídek v Praze, své kolekce představila mimo jiné i v Londýně, New Yorku, Torontu a v říjnu 2004 v Kyjevě a Moskvě. Oblékala Helenu Vondráčkovou, Daru Rolins, v poslední době je její zákaznicí Andrea Verešová. Natali si potrpí na kvalitní materiály - kůži, vlnu, hedvábí, které už samy o sobě žádají exkluzivní střih a perfektní zpracování. Značka Natali Ruden je proto dnes synonymem pro úspěšné ženy s nezaměnitelným stylem.
     

Změna je život

S novým manželem Tomášem a synem Filipem žije dnes Natali v Řitce u Prahy v domě, který si pro sebe postavil rakouský podnikatel a vtiskl mu ráz své domoviny.

V domě je použito hodně dřeva - veškerý nábytek je z kvalitní kořenice s perleťovými intarziemi, koberce jsou originální perské výrobky. Natali však dává přednost moderním materiálům, fantazii a hře barev. A tak začala nalézat zálibu v nábytku, který odpovídá dnešku - kombinuje dřevo s kovem, sklem a lakem, plast považuje za stejně hodnotný materiál jako dřevo. Má ráda netradiční tvary pohovek, křesel a ostatního zařízení, proto uvítala, že bude alespoň fiktivně společně s Moderním bytem zařizovat dům podle svého gusta úplně nově.

 

         

 

Obývací pokoj především

Nejvíc péče věnovala obývacímu pokoji, neboť to je místnost, kde se dají pořádat velké hostiny a soukromé party s kytarou, posedět s přáteli u krbu. Při takových příležitostech dojde občas i na vodní dýmku (nejraději s jablečným tabákem), která svým arabským původem vytváří zajímavý kontrast s moderním zařízením místnosti.
Natali je pracovně hodně vytížená, a proto v kuchyni netráví mnoho času. Vařit ale neodmítá, nejraději má však přípravu netradičních jídel a potrpí si na jejich dokonalou úpravu. Za neodmyslitelnou součást kuchyně považuje kvalitní kávovar. Pro Natali jako módní návrhářku je velmi důležité, v jakém prostředí žije. Proto se opravdu těší, až její dům získá nový moderní vzhled.     
                    

 

Text: Bea Fleissigová
Foto: Jiří Vyskočil a archiv
Zdroj: Moderní byt 2/2005

Zdroj: http://www.dumabyt.cz/rubriky/byt/jak-bydli-celebrity/natali-ruden-obleknu-nas-byt-moderne_16404.html

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace