Den o Ukrajincích a Ukrajině... Louny 2.2.2014 od 11:00 do 17:00.

Milovníci kinematografie, ale i ti, kteří by se rádi dozvěděli něco o ukrajinském filmu, budou mít možnost zhlédnout několik klasických snímků v rámci přednášky o počátcích ukrajinské kinematografie.

Termín: 2. 02. 2014
Čas: 11.00 - 17.00
Misto: všechny prostory

 Nový cyklus Světových dnů v knihovně, ve kterém se návštěvníci seznamují nejen s reáliemi dané země. Kultura, tradice, zvyky, tradiční oblečení, kuchyně, workshopy, projekce dokumentárních filmů, přednášky aj. Vstup zdarma.

Tisková zpráva

„Dnes o Ukrajině a Ukrajincích" je pokračováním cyklu Světové dny v knihovně. První Světový den se věnoval vietnamské kultuře a vietnamské komunitě žijící v našem regionu. Návštěvníci minulého Světového dne se v Městské knihovně Louny setkali s tradiční vietnamskou kuchyní, tancem, hudbou, módní přehlídkou, promítáním dokumentů a také se mohli zúčastnit několika workshopů. Pro dospělé byly připraveny kurzy tradiční vietnamské kuchyně. Mladší návštěvníci si v rámci výtvarné dílny vytvořili vietnamské klobouky.

Podobně bude probíhat i den věnovaný Ukrajincům a Ukrajině a to 2.února 2014 od 11:00 do 17:00. Návštěvníci se mohou těšit na taneční a hudební vystoupení ukrajinského souboru Džerelo, které získalo mnoho cen na uměleckých soutěžích a mimo jiné nás seznámí s národními kroji. Milovníci kinematografie, ale i ti, kteří by se rádi dozvěděli něco o ukrajinském filmu, budou mít možnost zhlédnout několik klasických snímků v rámci přednášky o počátcích ukrajinské kinematografie. Potěšení ducha, ale i těla se nám dostane v podobě ochutnávek národní ukrajinské kuchyně a ti, kteří se přihlásí na workshop ukrajinské kuchyně, budou mít možnost se naučit připravovat tradiční ukrajinské menu pod vedením rodilé Ukrajinky. Pro dětské návštěvníky bude připraven ateliér, ve kterém se budou vyrábět klasické ukrajinské věnce s pentličkami. Atmosféru Ukrajiny budeme moci vstřebávat všemi smysly.

„Dnes o Ukrajincích a Ukrajině" je akcí bez vstupného a výše uvedené je tedy zcela zdarma. Pouze zájemci o workshop ukrajinské kuchyně zaplatí osmdesátikorunový příspěvek na suroviny, na kterých si však poté sami pochutnají.

Cyklus Světové dny v knihovně čtyřikrát do roka zahalí Městskou knihovnu Louny do hávu kultury nám méně známé. Do kultury, se kterou se ale více či méně každý osobně ve svém životě setkáváme. Světové dny v Městské knihovně Louny přiblíží naším návštěvníkům kulturu okolního světa, ale i otevře náš kulturní prostor cizincům, kteří v tomto světě s námi žijí. Proto je také tento cyklus stavěn na oboustranné spolupráci nás, a těch, kterým se v těchto dnech věnujeme.

Ve spolupráci

www.ukrajinci.cz
www.dzerelo.cz
www.dusekarpat.cz
www.p-p-i.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace