Chrámový svátek sv. Klimenta v pražské katedrále

K slavnostní atmosféře liturgickým zpěvem přispěl pěvecký soubor sv. Vladimíra pod vedením profesorky Olgy Mandové.

Chrámový svátek sv. Klimenta, hlavního patrona Apoštolského exarchátu, oslavila Řeckokatolická církev v ČR dne 28. 11. 2010 v 10.15 hodin ve svém katedrálním chrámě archijerejskou liturgií sv. Jana Zlatoústého spolu s Mons. Ladislavem Hučkem, biskupem - apoštolským exarchou a čestným hostem Mons. Peterem Rusnákem, biskupem bratislavským, který pronesl homilii.

V promluvě zdůraznil potřebu hlubšího setkání s Kristem v Božím slově. Naše setkání s ním se neuskutočňuje jenom na liturgii nebo v chrámě, ale ve všech každodenních situacích, především v těch, které jsou pro nás někdy nepříjemné, nebo i bolestné a i v nich poznávat  projev Boží lásky.

Takto se pak můžeme stávat svědky Krista před světem. Spolu s oběma biskupy koncelebrovali také protosyncel bratislavské eparchie Mons. Vladimír Skyba a syncel pražského exarchátu pro Ukrajince Mgr. Vasyl Slyvotskyj. K slavnostní atmosféře liturgickým zpěvem přispěl pěvecký soubor sv. Vladimíra pod vedením profesorky Olgy Mandové.

Článek a foto byl převzat z portálu http://www.exarchat.cz/

Zdroj: http://www.exarchat.cz/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace