20 let farnosti v Chomutově

Řeckokatolická komunita v Chomutově se schází pravidelně na své bohoslužby v chrámě svaté Barbory. Letos uplynulo dvacet let od doby, kdy se v tomto městě začaly sloužit byzantské liturgie pro řeckokatolické věřící.

Řeckokatolická komunita v Chomutově se schází pravidelně na své bohoslužby v chrámě svaté Barbory. Letos uplynulo dvacet let od doby, kdy se v tomto městě začaly sloužit byzantské liturgie pro řeckokatolické věřící.

 Toto výročí si farnost připomněla 4. prosince 2010 na chrámový svátek slavnostní liturgii, kterou sloužil apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko spolu s kněžími apoštolského exarchátu, z kterým někteří tam také působili. Koncelebrovali o. Dr. Tomáš Mrňávek, místní administrátor, o. Mgr. Ludvík Šťastný, o. Mgr. Ruslan Zasiedko, o. Mgr. Karel Soukal, o. Mgr. Jaroslav Huljak a o. Ján Kočerha.

 Chyběl tam především dlouholetý administrátor této farnosti Mons. Štefan Suchý, který se pro zdravotní problémy nemohl dostavit. Ve své homilii biskup na příkladě svaté Barbory poukázal na to, že náš život se nemá zakládat na strachu ale na lásce.

Mnoho i fyzických bolestí pochází z toho, že lidé nežijí v souladu se svým svědomím, že žijí v napětí a nejednou i lži. Naším úkolem je zachovávat a pěstovat dobro pocházející od Boha. Na závěr všem, kdo se přičinil o rozvoj této komunity, přítomní zaspívali Mnohaja i blahaja ljeta a slavnost byla zakončena společným obědem.

Článek a foto byly převzaty z portálu http://www.exarchat.cz.

Zdroj: http://www.exarchat.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace