Antiutopické podobenství o současnosti ... Taras Antypovyč: Chronos

Taras Antypovyč: Chronos , Kyjiv, A-ba-ba-ha-la-ma-ha, 2011, 200 s.

Taras Antypovyč: Chronos , Kyjiv, A-ba-ba-ha-la-ma-ha, 2011, 200 s.

Nehledě na to, že literatura jakožto médium dlouhodobě ztrácí své postavení v hlavním proudu populární kultury ve prospěch médií současnějších a atraktivnějších, ukrajinští autoři nepřestávají hledat masového čtenáře.

Jedním ze čtenářsky vděčných žánrů je science fiction, hledání autorů směřují tedy také tímto směrem. Příkladem této skutečnosti je román Chronos , jehož autorem je kyjevský spisovatel Taras Antypovyč, který měl prezentaci na loňském Fóru vydavatelů a Básnickém festivalu ve Lvově v září 2011.

Román, jenž nese podtitul Příběh jednoho vynálezu , tvoří pětadvacet kapitol, přičemž každou kapitolu lze vnímat jako samostatný text, jakousi reportáž z pomyslné a ne příliš vzdálené budoucnosti.

 Zde se bezesporu odráží původní novinářská profese autora, přinášejícího reportáže ze své vlastní antiutopie, fikčního světa, za kterým lze rozpoznat rysy naší současnosti.

Celý článek čtěte na http://iliteratura.cz/Clanek/29503/antypovyc-taras-chronos.
autor © Alexej Sevruk - 7.2.2012
Zdroj: www.iliteratura.cz

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace