Anatomie šedestáníků... Vzpoura generace – Rozhovory s ukrajinskými intelektuály

Bogumiła Berdychowska, Ola Hnatiuk: Vzpoura generace – Rozhovory s ukrajinskými intelektuály, překlad Petruška Šustrová, Ruta, Praha, 2010, 354 str.

Bogumiła Berdychowska, Ola Hnatiuk: Vzpoura generace - Rozhovory s ukrajinskými intelektuály, překlad Petruška Šustrová, Ruta, Praha, 2010, 354 str.

Na konci roku 2010 se na českých knižních pultech objevila kniha dvou polských autorek Bohumiły Berdychowské a Oly Hnatiuk Vzpoura generace s vysvětlujícím podtitulem Rozhovory s ukrajinskými intelektuály a vročením 2008 (kniha byla vydána s podporou Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny).

První polské vydání knihy se objevilo roku 2000 v Lublinu.

Rozhovory tedy probíhaly před více než deseti lety, ale neztratily od té doby nic ze svého významu.

Kniha je určena pro zahraniční čtenáře a má informovat o disidentském hnutí na Ukrajině v 60. letech minulého století (odtud také označení šedesátníci).

Obsahuje rozhovory s pěti nejvýznamnějšími ukrajinskými disidenty: Jevhenem Sversťukem, Ivanem Dzjubou, Mychajlynou Kocjyubynskou, Mychajlem Horyněm a Mykolou Rjabčukem.

Celý článek čtěte na http://iliteratura.cz/Clanek/28341/berdychowska-bogumia-hnatiuk-ola-vzpoura-generace-rozhovory-s-ukrajinskymi-intelektualy.
 autor © Rita I. Kindlerová, Mykola Mušinka - 18.5.2011

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace