Filmy Ukrajiny ... Las Meninas ... 15. dubna od 19:30 do 21:15 ... Ponrepo, Praha

Každoměsíční promítání ukrajinských filmů v Praze. Současné hrané, experimentální a dokumentární snímky, včetně studentských.

 
 Kde:Bartolomějská 11, Praha
 Kdy:15. duben od 19:30 do 21:15
Rodina, kde syn určuje pravidla hry.
Vyzývavá filmová performance.
Snímek pro náročného diváka...


Každoměsíční promítání ukrajinských filmů v Praze. Současné hrané, experimentální a dokumentární snímky, včetně studentských.
Organizace: RUTA a Sdružení Ukrajinek v ČR.

kontakt: ukrzur@seznam.cz

 

http://www.facebook.com/group.php?v=app_2344061033&gid=292790719726
_________________________________________________________________________________________________________

 

Las Meninas
( Las Meninas | Las Meninas )

 • Barevný, HD CAM
 • Ukrajina, 2008, 99 min
 • Sekce: Jiný pohled
 • Režie: Ihor Podolchak, Dean Karr
 • Scénář: Ihor Podolčak / Ihor Podolchak
 • Kamera: Serhij Mychalčuk / Serhiy Mykhalchuk
 • Hudba: Oleksandr Ščetynskyj / Oleksandr Schetynsky
 • Výtvarník: Svitlana Makarenko
 • Střih: Ihor Podolčak / Ihor Podolchak
 • Produkce: Ihor Podolčak / Ihor Podolchak, Lilija Mlynaryč / Liliya Mlynarych
 • Výroba: MF Films
 • Kontakt: MF Films

Hrají

Mykola Vereseň / Mykola Veresen, Ljubov Tymoševska / Lyubov Tymoshevska, Hanna Jarovenko / Hanna Yarovenko, Dmytro Černjavskyj / Dmytro Chernyavsky, Ilona Arsentjeva / Ilona Arsentyeva, Stas Arsentjev / Stas Arsentyev, Viktorija Uljančenko / Viktoriya Ulyanchenko, Valerija Uljančenko / Valeriya Ulyanchenko

O filmu

Ihor Podolčak charakterizuje svůj autorský počin (scénář, režie, střih, produkce) jako dílo dokazující, že i záznamem každodenní životní rutiny lze vystihnout povahu lidského intelektu a psýchy. Je možné toho docílit i reflektováním významu obyčejných věcí a také zvuků, které tvoří výraznou součást hudební partitury (druhý režisér Dean Karr). Film sleduje život čtyřčlenné rodiny ve starobylé předměstské vile haličské provenience. Vybavení interiérů jakoby zrcadlí fragmenty spíš umělecké instalace než reálného obydlí a současně evokuje i čas jakési nejasné vzpomínky... Osobou, která s krutou naléhavostí jitří takřka nehybný děj, je třicetiletý syn starších rodičů a bratr dospělé sestry. Od dětství sužovaný astmatem a ekzémy terorizuje svými výstřelky bezmezně tolerantní rodinu a zahání ji do hermetického světa rituálů, v nichž našla únik před jeho rozmary a věčně se opakujícími záchvaty... Snímek připomíná rozmetané zlomky krásného puzzle, z nichž si každý může vytvořit svůj vlastní, jedinečný celek.

 

O režisérovi

Ihor Podolčak (1962, Lvov) absolvoval lvovskou Akademii krásných umění (1984). Jako tvůrce nesčetných projektů v oblasti vizuálních umění se zúčastnil celkem pětadvaceti mezinárodních výstav v Kanadě, USA, Jižní Koreji, Lotyšsku, Polsku, Norsku, ve Španělsku a na Ukrajině. Na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem byla jeho publikace Jacob Bohme vyhodnocena jako nejlepší světové dílo. Jedna z jeho expozicí se v roce 1993 konala v prostorách kosmické lodi Mir. Podolčakova díla jsou vystavena v šestadvaceti galeriích. Jeho filmový debut Las Meninas (2008) měl světovou premiéru na MFF v Rotterdamu.

Dean Karr (Seattle) vystudoval umění na Washington State University. Nejprve se věnoval fotografii a později proslul jako autor televizních reklam a videoklipů, za které byl několikrát nominován na cenu MTV. Mimo jiné natočil videoklipy Marilyna Mansona, Ozzy Osbourna nebo kapely Cypress Hill.

http://www.kviff.com/cz/archiv-filmu-detail/20082317-las-meninas/

 LAS MENINAS2.jpg LAS MENINAS3.jpg LAS MENINAS4.jpg LAS MENINAS5.jpg LAS MENINAS.jpg

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace