Literární soutěž pro děti - "Čeština je i můj jazyk"

Jak vidí češtinu ti, pro které je jazykem novým? Jaké zážitky s učením češtiny mají? Co jim přijde na češtině zajímavé? A jak vnímají ty, kteří se s češtinou musejí potýkat, jejich čeští spolužáci?

Všichni víme, jak těžké je učit se cizí jazyk. Nevíme však, jaké by to bylo, kdyby byla pro nás cizím jazykem čeština. Jak vidí češtinu ti, pro které je jazykem novým? Jaké zážitky s učením češtiny mají? Co jim přijde na češtině zajímavé? A jak vnímají ty, kteří se s češtinou musejí potýkat, jejich čeští spolužáci?

Odpovědi na takové otázky přinese třeba jazyková a literární soutěž s názvem „Čeština je i můj jazyk", kterou pro žáky základních a středních škol pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR, místní kancelář Generálního ředitelství Evropské komise pro překlady a META o.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů.

 

Soutěž má dvě kategorie: jazykovou a literární. Úkolem pro soutěžící v jazykové části bude vytvořit Slovníček pro naši školu. Jejím podtitulem je „co všechno potřebujeme znát, když jsme ve škole noví". Tématem literární kategorie s názvem Mluvíme spolu je čeština v životě lidí s odlišným mateřským jazykem.
 

Soutěžní příspěvky bude hodnotit porota ve složení: Petra Hůlová (spisovatelka), Feng-yün Song (hudebnice a básnířka) a Erik Lukavský (překladatel a nakladatel). Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 16. prosince 2010 na Zastoupení Evropské komise v ČR.

 

 

Další informace Vám rádi poskytnou:

Ivan Feranec, e-mail: ivan.feranec@ec.europe.eu

Kristýna Titěrová, e-mail: titerova@meta-os.cz

 

 

Organizace:

META o.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů

Rumunská 29

120 00  Praha 2

Tel./fax: +420 222 521 446 

Mobil: +420 775 339 003 

info@meta-os.cz

www.meta-os.cz

 

Zastoupení Evropské komise v České republice

Evropský dům

Jungmannova 24

110 21 Praha 1

Tel.: 224 312 835 

Fax: 224 312 850 

www.evropska-unie.cz

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace