Bylo nás šest. Recenze knížky Cizinci tu nejsou cizí!(?)

"Do třetí třídy jsem seděl v lavici s Ukrajincem. Bylo to s ním sedět docela dobře" je jedním z názorů lounských školáků o cizincích z knížky Cizinci tu nejsou cizí!(?).

autor: Marek Čaněk | 25. 1. 05 Zdroj: migraceonline.cz

"Do třetí třídy jsem seděl v lavici s Ukrajincem. Bylo to s ním sedět docela dobře" je jedním z názorů lounských školáků o cizincích z knížky Cizinci tu nejsou cizí!(?). V knížce vydané Městskou knihovnou v Lounech byly publikovány názory českých školáků na cizince, zkušenosti dětí cizinců a pohledy pedagogů. Čtení je to zábavné, zajímavé, ale místy i děsivé.

Můj táta je ze Slovenska, takže jsem tak napůl. Ve třídě se se mnou baví a já se bavím s Miloškem. Je to Vietnamec a je bezva kámoš je jednou z výpovědí školáků z Loun o cizincích z knížky Cizinci tu nejsou cizí!(?). Jiný školák zde píše: Vietnamec z krámku je můj dobrý kamarád. Má obchod a spí v něm, aby ušetřil. Je s ním sranda. Takové komentáře školáků dávají tušit příběhy, které některé děti s novými spolužáky z Vietnamu, Ukrajiny, Číny anebo Japonska zažívají. Karel Poláček by měl hodně nového materiálu ke psaní, kdyby k Édovi Kemlinkovi, Čeňkovi Jirsákovi a dalším hrdinům z Bylo nás pět přidal vietnamského „Miloška".

 Celý článek naleznete na http://www.migraceonline.cz/e-knihovna/?x=1955290.

Zdroj: www.migraceonline.cz

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace