Připojte se k projektu RODINA OD VEDLE 2009!

Připojte se k projektu RODINA OD VEDLE 2009!                                                                                          

V letošním roce se uskuteční již šestý ročník projektu Rodina od vedle, jehož hlavním cílem je napomoci úspěšné integraci cizinců v České republice a tím přispět k posílení multikulturního prostředí.
Projekt Rodina od vedle má napomoci nejen vzájemnému poznávání komunity cizinců dlouhodobě nebo trvale žijících na území ČR a české společnosti, ale také přispět k vytváření přátelských vztahů mezi nimi.

Setkání padesáti českých rodin a padesáti rodin cizinců u společného oběda proběhne v neděli 22.11.2009 ve 13 hod. ve všech krajích České republiky. Celkem se projektu zúčastní 100 rodin. Stáhněte si leták.

Setkání českých rodin a rodin cizinců se uskuteční formou společného oběda stejný den a čas na různých místech v ČR. Setkání bude probíhat vždy u jedné z rodin a bude mu přítomen asistent, který před setkáním osobně obě rodiny zkontaktuje a podá jim informace o druhé rodině a o průběhu setkání. V případě potřeby by také měl napomoci prolomit počáteční bariéry a stud.

Rodiny budou do projektu vybírány tak, aby zúčastnění během oběda nalezli co nejvíce společných témat k rozhovoru (podobný věk, profese, zaměstnání, počet a věk dětí, místo bydliště a zájmy) a mohli navázat vztah, který by mohl úspěšně pokračovat i v budoucnu.

Od roku 2004 se projektu Rodina od vedle zúčastnilo celkem 652 rodin - tj. 326 českých rodin a 326 rodin cizinců. 
Máte-li zájem o další informace k předchozím ročníkům, klikněte zde ... .

Máte-li zájem zapojit se do projektu, využijte přihlašovacího on-line formuláře

Pro další informace kontaktujte koordinátorky projektu Bulgan Otgonsuren Rico a Ljiljanu Batovanju na tel.:                222 522 070         222 522 070                222 522 070         222 522 070 , nebo emailu:slovo21@centrum.cz .
 

Tento projekt je spolufinancován z prostředků EIFa dále jej podpořili: hl.m. Praha a Zlínský kraj.

    

Záštitu nad projektem ve Zlínském kraji převzala
paní Taťána Nersesjan, členka rady kraje.

 Mediálními partnery projektu jsou: Rádio 1, Český rozhlas a Romea.cz

 

Zdroj: www.slovo21.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace