PF 2010 Novoroční přání UIČR spolupracovníkům a příznivcům ukrajinského dění v  České republice

Vážení členové Ukrajinské iniciativy,
čtenáři časopisu Porohy, přátelé, vážení kolegové a příznivci ukrajinského dění v ČR !

Jménem Výboru Ukrajinské iniciativy mi dovolte popřát Vám příjemné prožití Vánoc, vše nejlepší do Nového roku, ať už oslavujete svátky dle starého či nového stylu.
Přeji Vám štěstí, zdraví, rodinnou  spokojenost, sílu a nadšení v práci.  

Dovolte mi poděkovat všem lidem dobré vůle, kteří v roce 2009 vložili vlastní úsilí a prostředky do rozvoje ukrajinské kultury na území České republiky.
Dovolte, abych poděkoval všem ukrajinským organizacím, spolkům, sdružením, školám či jiným institucím, které jsou aktivní nejen v Praze, ale i v regionech. Mezi nimi jsou lidé různého věku, různého původu, s různými životními cíly...

Jednou z největších událostí v životě ukrajinské menšiny v roce 2009 bylo odhalení sochy Tarase Ševčenka v Praze. Tuto i z hlediska organizačního nelehkou záležitost se podařilo dokončit ve spolupráci s městem Praha a s velvyslanectvím Ukrajiny v ČR.

Je jistě pozitivní, že Dny ukrajinské kultury v ČR 2009 proběhly znovu v několika městech ČR. Velmi příjemný byl večer sv. Mikuláše v Měšťanské besedě v Plzni, který přilákal velké množství dětí i dospělých.
V uplynulém roce se uskutečnila celá řada akcí ukrajinské menšiny v ČR, koncerty, panychidy, prezentace, setkání a diskuse, divadelní a taneční představení či zábavy. Je příjemné vědět, že mají svůj smysl...     

Vzpomeňme také spolupráci Ukrajinské iniciativy s Centry pro integraci cizinců, především ve Zlíně a v Plzni, spolupráci s mezinárodní organizací pro migraci IOM, s českými ukrajinistikami, se Slovem21, s českými rádii a TV, s českými Ministerstvy kultury a školství.
Poděkujme všem lidem, kteří spolu s námi pomáhali Ukrajincům
, kteří se ocitli v ČR jako uprchlíci nebo je náhoda zavedla do nelehké životní situace. 

O akcích se můžete více dozvědět na stránkách www.ukrajinci.cz, které byly úspěšně graficky a obsahově obnoveny. Stále se rozvíjející stránky v novém rozměru i nadále dokumentují aktivity Ukrajinské iniciativy a život Ukrajinců v ČR.

Také Vy můžete být aktivní, podpořit aktivity Ukrajinské iniciativy a stát se přitom jejím členem, pokud uhradíte na účet organizace členský příspěvek. Stejně tak si můžete předplatit časopis Porohy, který dokumentuje ukrajinský život a sleduje činnost ukrajinské menšiny v ČR již 16 let.

Kontaktní adresa organizace:   UIČR-Porohy, Vocelova 3, 120 00 Praha 2     
www.ukrajinci.cz, info@ukrajinci.cz, uicr@centrum.cz, tel.: 221 419 821

Vážení přátelé, věřím, že veškerá zajímavá témata můžeme prodiskutovat také na ukrajinském setkání-plese „Malanka 2010", které se uskuteční 27. února 2010 v sále Kulturního domu Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10. Rezervace vstupenek na číslech 777 21 22 40 , 221 419 821.

Těším se na setkání s Vámi.

S úctou, za Výbor Ukrajinské iniciativy

Viktor Rajčinec

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace