Porohy 4/2010

Podzimní číslo časopisu se věnuje jak aktuálně politickým otázkám, tak i otázkám literárním a životu jinak blízkým...

Bude nová revoluce?

Podzimní číslo časopisu se věnuje jak aktuálně politickým otázkám, tak i otázkám literárním a životu jinak blízkým...

Kronika společnosti vzpomíná Den nezávislosti Ukrajiny a Letní školu migračních studií v Jindřichově Hradci. Zajímavá diskuse se odehrála také v pražském knihkupectví Akademie, zejména s ohledem na historii a reálie země. Vysočina podpořila film o Šuhajovi a malíř Zuzuk zorganizoval umělecký „Venkov". Podnikatelé mají hovořit ukrajinsky, psali někteří představitelé ukrajinských organizací v ČR. Proč sobotní školy nemají za hranicemi své rodné země náležitou podporu ? O tom přemýšlí ředitelka pražské školy Erudyt.      

 

Pražské zrcadlo se plně věnuje Vasilovi Chmeljukovi, umělci, poetovi, který odešel, aby rozvíjel svůj talent v Paříži a následně se vrátil zpět domů.

 

Ukrajinské panorama se věnuje českému „mostku" z EU na Ukrajinu. Interwiev s představitelem EU v Kyjevě Davidem Stulíkem o Euru, plynu, vízech, modrých kartách, turismu, cestování a automobilech, novinářích, demokracii a integraci vedl šéfredaktor Porohů. 

 

 

Soupiska neprovedených slibů. Ukrajina se přeměňuje na policejní stát s ruským přízvukem a stále více utahuje opasky svých obyvatel ? Nad tím se zamýšlí rubrika Nezávislost. Krátce pak informuje o partnerství regionů ČR a Ukrajiny. Likvidují se také železniční přejezdy. Kvůli zabranému autu budou Češi bojkotovat Euro 2012. Policisté se učí anglicky.

 

Čtvrtá vlna shledává pozitivním, že Ukrajinci budou moci používat zahraniční bankovní karty. Ukrajina zřídí společnost, která bude vyřizovat povinná zdravotní pojištění pro cizince. Kontroly prostředníků se zesilují. K zelené kartě přibude ještě modrá.  

 

A v Kaleidoskopu se setkáme s poezií a překlady Vjačeslava Druzjaky. Hezky česky: deminutiva a zdrobněliny - známky české etikety. Zvuky politického roku...Nová CD a publikace...

 

Hezký podzim Vám přejí Porohy 

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace