Porohy 22/2011

Demonstranti před Apelačním soudem... Tymošenková je znovu souzená

Demonstranti před Apelačním soudem... Tymošenková je znovu souzená

 • Porohy 22.2011.pdf
 • Předposlední číslo našeho časopisu se věnuje jak aktuálně politickým otázkám, tak i otázkám literárním. Rubriku Kronika společnosti začínáme vzpomínkou na paní Lydii Rajčinec - Zatovkaňuk. Brněnská ukrajinistika organizovala večírek věnovaný předešlému literárnímu číslu našeho časopisu. Prahu také navštívil známý ukrajinský spisovatel Vasyl Škljar.

  Ukrajinský předchůdce Jana Palacha: Výročí upálení Jana Palacha si připomene článkem o Ukrajinci Vasylovi Makuchovi, který se také upálil  na protest rusifikaci a okupaci ČSSR sovětskými vojsky už v roce 1968.

  Mezi milníky současnosti patří samozřejmě eurointegrace Ukrajiny a cena plynu, kdy Ukrajina tvrdí, že cena plynu stanovená současnou smlouvou s Ruskem je přemrštěná a nepoctivá.

  Dozvíme se také něco o hovorové češtině, změnách vízového režimu, legislativnách změnách týkajících se zaměstnávání cizinců i zdravotním pojištění.

  Závěrem odpočinková témata... Kaleidoskop se věnuje vztahům Polska  a Ukrajiny, také nám představí veršujícího byznysmena Jevhena Juchnycju. A na závěr tradiční politické a nepolitické vtipy v ukrajinštině.

  Příjemné čtení přeje Rada UIČR

  Zpět

  Unian

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace