Porohy 1/2005

První letošní číslo časopisu Porohy je věnováno především událostem „pomerančovým". Rubrika Kronika společnosti nabízí informace o nejzajímavějších akcích ukrajinské diaspory v ČR nebo o událostech týkajících se česko-ukrajinských...

První letošní číslo časopisu Porohy je věnováno především událostem „pomerančovým". Rubrika Kronika společnosti nabízí informace o nejzajímavějších akcích ukrajinské diaspory v ČR nebo o událostech týkajících se česko-ukrajinských kulturních vztahů.
V článku Čtěte pohádku o Oleksovi Dovbušovi se dovídáme o novém českém překladu ukrajinských pohádek, legend a pověstí.
Zajímavé jsou informace o návštěvě zpěvačky Ruslany v ČR, významném výročí organizace OUN, výstavě grafik z Kotljarevského Enejidy v klubu UIČR, či o podpoře ukrajinských zakarpatských sirotků.
RubrikaPražské zrcadlo je věnována společenskému setkání Malanka 2005, představuje též komentovanou fotoreportáž z protestních akcí před Velvyslanectvím Ukrajiny v ČR a na Václavském náměstí, zabývá se osudy Ukrajinského muzea v Praze v článku Svatyně ukrajinské emigrace.
Ukrajinské panoramě se Ondřej Soukup, vedoucí mise českých pozorovatelů voleb na Ukrajině, vyjadřuje k otázce Ukrajinců a jejich formování se jako politického národa. V této rubrice je nastíněn i Fenomén a osamělost legendární skupiny VV.
Nová rubrika Podnikání představuje ukrajinské centrum v Brně Tryzub. Rubrika Nezávislost se věnuje budoucnosti Ukrajiny politické. Článek Žena, premiérka, revolucionářka představuje politickou tvář Julie Tymošenko i její roli předsedkyně vlády.
„Pomerančovému" Polsku, které podpořilo demokratické zájmy Ukrajiny, je věnován článek v rubrice Naše květy v celém světě.
Závěr časopisu je věnován kulturnímu Kaleidoskopu, který nahlíží na nová knižní ukrajinská vydání, představuje psanou i hudební tvorbu pomerančové revoluce.

Bohdan Rajčinec a Vaše Porohy

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace