Snídaně s Ukrajinským knižním institutem ... 13.5. 2018 Profesní forum, Výstaviště Praha

- prezentace o nakladatelském trhu na Ukrajině

 Neděle 13. 05. 2018, 10:00 - 11:00 ...
PROFESNÍ FÓRUM
Pravé křídlo (balkon vlevo)

 Představitelé Ukrajinského knižního institutu promluví v rámci prezentace o nakladatelském trhu na Ukrajině, představí čísla, popíší fakta a trendy, ukáží fotografie a podělí se o kontakty. 
Pracovním jazykem setkání je angličtina

... " Na samotné ukrajinské expozici, jež bude k nalezení na místě dobře známém z předchozích let (S104), vystaví svou produkci jedenáct ukrajinských nakladatelství, mezi nimi takové zavedené značky jako A-ba-ba-ha-la-ma-ha, Komora nebo Vydavatelství Starého Leva, ale i výše zmíněné malé vydavatelství Vydavnyctvo (tedy vydavatelství jménem „Vydavatelství“), jež se specializuje na nemainstreamově pojatou literaturu pro děti a mládež.

Z počinů nového Ukrajinského institutu knihy lze uvést vytvoření katalogu určeného pro zahraniční nakladatelství a obsahujícího výběr nejlepších knih ukrajinských autorů, které vyšly v posledním roce (zde). Zájemci tak mohou získat představu o vydavatelském procesu na Ukrajině také z pohodlí svých domovů.

Živý autentický kontakt s ukrajinským literárním procesem, který bude zprostředkován během Světa knihy Praha 2018, je však v mnoha ohledech nezastupitelný (© Alexej Sevruk)."

Účinkující: Aljona Kuchar
Organizátor: Svět knihy, s.r.o. , Ukrajinský knižní institut a Velvyslanectví Ukrajiny
Téma: Pořad pro odbornou veřejnost

Více info na http://sk2018.svetknihy.cz/cz/home/program/prohledavat-program/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace