Setkání s ukrajinskou básnířkou Anastasijou Dmytruk ... 5.6. v 19hod

a prezentaci její nové knihy „Je to moje i tvoje válka“.

náměstí Jana Palacha 2, 110 00 Praha, Česká Republika

Časopis NaVýchod, UAPORTAL.CZ a Ukrajinská Evropská Perspektiva, Východoevropský klub  Vás srdečně zvou na setkání s Anastasijou Dmytruk a prezentaci její nové knihy „Je to moje i tvoje válka“.

Akce bude probíhat v češtině.
Tlumočení - Radko Mokryk.
Moderatorka - Galina Babak.

Informace o autorce:

Stačil jeden verš, aby se o ní dozvěděl svět, aby si ji zamilovala Ukrajina, a aby si ji Rusko zapsalo do seznamu hlavních literárních nepřátel. Její aktuální verše o naší současnosti mají na internetu stovky tisíc čtenářů a posluchačů a počet zhlédnutí jejích „Stržených masek“ za tři týdny překonal hranici 500 000. První verš občanské lyriky Nasti Dmytruk „Nikdy nebudeme bratry“, si rychle získal miliony příznivců i oponentů a také na něj poprvé v historii literatury vznikly stovky veršovaných odpovědí a coververzí.
Již ve svých 25 letech se Anastasia stala nositelkou titulu „Kyjevanka roku 2015“, získala cenu ukrajinské vlády za mimořádné úspěchy mládeže v oblasti rozvoje Ukrajiny, a také všeukrajinskou cenu „Žena třetího tisíciletí“ v kategorii „Perspektiva“.
S ovacemi ji vítali v Paříži, Bernu, Hamburku, Vilniusu i Rize, v školách i na univerzitách, v knihovnách a na festivalech, ve vojenských nemocnicích i na frontové linii. Okouzluje svou upřímností a jemným spojením dívčí něžnosti se statečností a silnou vůlí.

Informace o knize

„Je to moje i tvoje válka“ je druhá knížka Anastastie Dmytruk, kterou tvoří její poezie, prozaické experimenty, vzpomínky vojáků i dopisy z války. Jemná krajka jejího díla otevírá nejcitlivější stránku ukrajinské války za nezávislost od událostí revoluce na Majdanu po dnešek. Naléhavě, otevřeně a emocionálně. Sbírka dává čtenáři možnost prožít celou škálu pocitů – od zápalu boje po něžné okamžiky lásky. Jsou tu verše, které povzbuzují lidi k boji a vedou vojska do bitev, verše, které tiší bolest ze ztráty a zklamání i ty, které zažíhají plamínek víry v srdcích a dávají novou naději.
Svoboda a nezávislost stojí za to, abychom za ně bojovali. Každý den svým myšlením, slovy i skutky utváříme svou zemi. Jaká bude, záleží na nás. Každý den. Taková je hlavní myšlenka této knihy.
„Já a ty - to je velká síla.
Já a ty, my jsme Ukrajina.“

Více na https://www.facebook.com/events/121688638407064/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22106%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace