Předseda KV Roman Dlouhý převzal ukrajinské vyznamenání

za přínos k budování dobrých vztahů obou zemí i výrazný podíl předsedy KV na humanitární pomoci Ukrajině


 Dne 5. prosince 2017 byl předseda Koordinačního výboru spolku AFEUS Roman Dlouhý přijat velvyslancem Ukrajiny v České republice Yevhenem Perebyinisem.

Setkání, kterého se účastnili zástupci českých společností, např. Linet, Isolit-Bravo aj., se uskutečnilo v prostorách ukrajinské ambasády v Praze.

Předseda KV spolku AFEUS a další ocenění převzali vyznamenání „Za rozvoj Ukrajiny“.

 Pan ambasador ocenil přínos k budování dobrých vztahů obou zemí i výrazný podíl předsedy KV na humanitární pomoci Ukrajině – podrobněji viz ZDE.

Osobnosti setrvaly v přátelském rozhovoru, který se týkal především migrační a zaměstnanecké politiky ČR, vč. zaměstnávání kvalifikovaných pracovních sil v ČR.

Zdroj https://afeus.cz/predseda-kv-roman-dlouhy-prevzal-ukrajinske-vyznamenani/

V oblasti ekonomické a environmentální spolek AFEUS klade zvláštní důraz na podporu projektů, které obsahují pokročilé technologie a výroby. Ty jsou ekonomicky efektivní a současně šetří životní prostředí. AFEUS upřednostňuje projekty typu brownfield investice před projekty typu greenfield investice.

V sociální oblasti se AFEUS jako společensky odpovědná organizace orientuje i na charitativní činnost. Dosud nejvýznamnějším charitativním projektem byly celkem 4 postupně vypravené kamiony na Ukrajinu. Ve spolupráci s Ukrajinskou inciativou v ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR byl do oblastí postižených boji ale dále např. na Zakarpatskou Ukrajinu dodán v letech 2015 – 2017 rozličný zdravotnický materiál včetně 20 nemocničních postelí, kyslíkových masek a tepelných polštářků pro mírnění bolesti. Dále pak bylo dodáno oblečení, jídlo a hračky. Dodávaný materiál je zčásti získáván od donátorských firem (Linet, Ankaba, New Thephyra, Mediap), zčásti sbírkami po celé republice.

Děkovný dopis, který jsme obdrželi po humanitární akci si můžete přečíst zde.

https://afeus.cz/spolecenska-odpovednost/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace