A co Ukrajina? Pracovní migrace do Česka ... 18.4.v 18hod v Městské knihovně v Praze

Mluví se o rostoucí migraci z Ukrajiny do Česka, ale je vůbec česká ekonomika pro Ukrajince atraktivní anebo nabízí příliš nízké mzdy na evropském trhu?

Jaký byl a je vliv války na Ukrajině na migraci? Nebude mít migrace kvalifikovaných pracovníků jako zdravotních sester negativní dopady na Ukrajinu?

Městská knihovna v Praze (Mariánské náměstí 98/1, Praha 1)

Mluví se o rostoucí migraci z Ukrajiny do Česka, ale je vůbec česká ekonomika pro Ukrajince atraktivní anebo nabízí příliš nízké mzdy na evropském trhu? Jaký byl a je vliv války na Ukrajině na migraci? Nebude mít migrace kvalifikovaných pracovníků jako zdravotních sester negativní dopady na Ukrajinu? Nejen tyto otázky přijdou diskutovat:
Yana Leontiyeva - socioložka, Sociologický ústav AV ČR
Dušan Drbohlav - sociální geograf, Univerzita Karlova v Praze

Pořádá MKC Praha ve spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung Praha v rámci #Lidovaskolamigrace
Vstupné je zdarma

Více na https://www.facebook.com/events/1591993547497150/?active_tab=discussion

Dívat se na migraci do Česka z ukrajinské perspektivy, to je jeden z cílů naší příští debaty. Jak se dnes žije na Ukrajině? Informace o průměrné mzdě, zdravotnictví a zájmu o emigraci podává na Encyklopedie migrace Miroslav Tomek

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace