Jevhenija Kononenko: Poslední přání ... 12.12. v 19:30hod vČítárně UniJazz

Autorské čtení ukrajinských textů doprovodí české překlady Jiřiny Dvořákové.

Čítárna Unijazz
Jindřišská 5, 11000 Praha

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny, uvádí ve spolupráci s Východoevropským klubem FF UK a Českou asociací ukrajinistů program s rezidentkou ČLC, ukrajinskou spisovatelkou a překladatelkou Jevhenijí Kononenko.

Autorské čtení ukrajinských textů doprovodí české překlady Jiřiny Dvořákové.
Těšit se lze například na úryvky z románu Poslední přání, sledující osud člověka, ve 40. letech kata v orgánech NKVD, později ukrajinského sovětského spisovatele, a zároveň lehce ironickým okem dějiny Kyjeva v průběhu 20. století.
Moderuje Jiřina Dvořáková

Program setkání s paní Kononenko bude pokračovat přednáškou Poezie Euromajdanu na FF UK 14.12. od 19:00.

 Jevhenija Kononenko
(*1959)
Narodila se v Kyje...vě. Spisovatelka (kromě románů sbírka povídek Prostitutky se také vdávají, 2006), esejistka (Hrdinky a hrdinové, 2010) a překladatelka. Známá autorka dětských knížek. Její dobrodružný román Oběť zapomenutého mistra (2007), příběh pátrání po zapomenutém traktátu lvovského barokního sochaře Pinsela, označila kritika za thriller připomínající knihy Dana Browna. Ve své posledním díle, románu Ruská zápletka (2012) vypráví o lásce a hledání vlastní identity v posledních letech sovětského impéria. Kononenko je podle české ukrajinistky Rity Kindlerové „skvělá vypravěčka a znalkyně ženské povahy“.
(nakl. Větrné mlýny)

Více na https://www.facebook.com/events/2033848033527149/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace