Aktuality

Zapomenutý disident. Bojoval na Ukrajině proti událostem srpna 1968, roky trpěl na Sibiři

.. Majdan. „Bez toho bychom se nikdy nestali součástí svobodné Evropy. A to v Moskvě nechtějí dopustit. To je hlavní důvod války.“ Připouští, že ani ztráty Krymu tolik nelituje, jako by litoval ztráty svobody Ukrajiny.

...„Krym nikdy nebyl součástí naší duše. Vždy to bylo něco cizího jako Donbas. Mnozí teď mluví o tom, zda by nebylo lepší se těch území prostě zbavit. Problém je, že Rusko se nezastaví.

Do letošního roku o něm v Česku nikdo nevěděl. Přitom život Ukrajince Zorjana Popaďjuka nic neovlivnilo tak jako události v srpnu 1968 v bývalém Československu. Vůdce dětské disidentské party skončil na mnoho let v lágru a ve vyhnanství na Sibiři. Teď se poprvé setkal v Praze s českou veřejností.

Více na  http://www.lidovky.cz/zapomenuty-disident-bojoval-na-ukrajine-proti-udalostem-srpna-1968-roky-trpel-na-sibiri-glq-/zpravy-svet.aspx?c=A170822_110119_ln_zahranici_fas

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace