Aktuality

V Kyjevě proběhlo 2. zasedání Smíšené česko-ukrajinské komise

pro vědeckotechnickou spolupráci

Ve dnech 30. - 31. října 2018 proběhlo v Kyjevě 2. zasedání Smíšené komise České republiky a Ukrajiny pro vědeckotechnickou spolupráci.

Česká delegace v čele s Janou Kolaříkovou, vedoucí oddělení řízení mezinárodních programů VaVaI Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, a ukrajinská delegace, vedená náměstkem ministra školství a vědy Ukrajiny Maksymem Strikhou, si vyměnily informace o současné situaci v oblasti vzájemných vztahů ve vědě, výzkumu a inovacích, a též o perspektivách další spolupráce, např. v rámci programu Inter-Excellence.

Hlavním bodem zasedání byl výběr deseti společných výzkumných projektů, které budou doporučeny k financování ze státního rozpočtu.

Jejich realizace začne v lednu 2019 a potrvá do prosince 2020. Projekty se budou týkat např. výzkumu nových materiálů, ekologie, biotechnologie, energetiky aj. Součástí druhého pracovního dne české delegace byla návštěva Národní technické univerzity Ukrajiny „Kyjevského polytechnického institutu Igora Sikorského“ a jednání s představiteli akademické obce.

Zdroj, foto http://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/2-zasedani-smisene-cesko-ukrajinske-komise-pro?fbclid=IwAR3jMbJEN4Pj5N8XHB3ycaWvc6CuRvavljaLlEy2x8zzBmqmzZXJW2B1Zmc

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace