Aktuality

USA hrozí Ukrajině sankcemi, pokud bude pokračovat násilí

Parlamentem ve čtvrtek nezvykle rychle prošel předpis, který na veřejnosti zakazuje stavbu stanů a pódií. Podle demonstrantů se tím blíží zavedení policejního státu.

Jak je uvedeno na portálu Zpravy.idnes.cz, Bílý dům v neděli vyzval k okamžitému ukončení násilných střetů mezi demonstranty a pořádkovými silami na Ukrajině.

Pohrozil i možnými sankcemi, uvedla agentura AFP. Nedělní srážky radikálních protivládních demonstrantů s policií v Kyjevě si vyžádaly desítky zraněných.

"Velmi nás zneklidňuje dnešní (nedělní) násilí v ulicích Kyjeva a vyzýváme všechny strany k okamžitému zmírnění situace," uvedla podle AFP v neděli večer místního času (dnes brzy ráno SEČ) v prohlášení mluvčí Rady národní bezpečnosti amerického prezidenta Caitlin Haydenová.

"Zvýšení napětí na Ukrajině je přímým důsledkem neschopnosti vlády přiznat legitimní požadavky svých obyvatel.

Spojené státy v reakci na použití násilí (v Kyjevě) dál zvažují dodatečná opatření, a to včetně sankcí," dodala podle AFP mluvčí.

Více čtěte na http://zpravy.idnes.cz/usa-vyzyvaji-k-ukonceni-nasilnosti-v-kyjeve-fm7-/zahranicni.aspx?c=A140120_011410_zahranicni_skr#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main.
20. 1. 2014 Zpravy.idnes.cz, ČTK

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace