Aktuality

UKRAJINA / ATO: zprávy z 1. prosince 2017

Situace v oblasti ATO nezaznamenala žádné výrazné změny.

Ruské okupační jednotky i v průběhu včerejšího dne pokračovaly v útocích na pozice Ozbrojených sil Ukrajiny. Používaly i zbraně, které měly být dávno staženy z demarkační linie. Celkem za včerejší den porušil nepřítel 26x příměří na různých úsecích fronty. V době bojů byl jeden ukrajinský voják zraněn.

Včera, stejně jako v několika předchozích dnech, byl epicentrem ozbrojených provokací Luhanský směr. Zde, od začátku dne, vystřelil nepřítel více než 20 min z minometů ráže 120 a 82 mm na ukrajinské opevněné pozice u Novotoškivky, Novooleksandrivky a Novoluhanskeho. Mimo zbraní zakázaných Minskými dohodami používali vetřelci i BMP nedaleko Zajceva a Lozoveho. V blízkosti Krymskeho a Žovteho používal nepřítel granátomety a ruční zbraně. Okupanti vedli bez přestávky tři hodiny palbu z pěchotních zbraní na obránce Luhanskeho ve Svitlodarském oblouku.

Z Doněckého směru ilegální ozbrojené formace z velkokaliberních kulometů a ručních zbraní ostřelovali přístupy do Kamjanky. V Přiazoví okupanti z granátometů a pěchotních zbraní ostřelovali opevněné pozice u Vodjaneho. Nepřítel několikrát z minometů, granátometů, BMP a ručních zbraní ostřeloval ukrajinské vojáky na předměstí Marjinky. U Avdijivky, Berezoveho a Nevelskeho vedl nepřítel palbu z granátometů různých systémů a ručních zbraní.

Info. štáb ATO - Vasil Labaj

Zdroj: https://www.facebook.com/yevhen.perebyinis?fref=pb&hc_location=profile_browser

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace