Aktuality

Dekomunizace Ukrajiny, 13.12.2018, 18.30, Velvyslanectví Ukrajiny

Debatní klub s ředitelem Ukrajinského ústavu paměti V.Vjatrovyčem

Rádi bychom Vás pozvali na první prosincové zasedání debatního klubu na Charlese de Gaulla.
Tentokrát se bude hovořit o dekomunizaci na Ukrajině přímo s ředitelem Ukrajinského ústavu paměti Volodymyrem Vjatrovyčem.

Dne 9. dubna 2015 ukrajinský parlament vyhlásil čtyři Zákony o dekomunizaci Ukrajiny, ve kterých mimo jiné byla zakázána propagace komunismu či komunistických symbolů a byly zpřístupněny veřejnosti archivy sovětských tajných služeb. Od 16. prosince 2015 je na území Ukrajiny zakázána i činnost Komunistické politické strany.

V rámci dekomunizace došlo k přejmenování přes 50 tisíc ulic a náměstí, kolem tisíce měst a vesnic. Jen Leninových soch bylo demontováno přes 1500!

O své zkušenosti s dekomunizací se podělí historik a politik, ředitel Ukrajinského ústavu paměti Volodymyr Vjatrovyč, který celému procesu dekomunizace „velel“.

Tlumočení do češtiny bude zajištěno.

Pozor! Na akci je nutná registrace: pošlete nám prosím svoje jméno a příjmení na e-mail ukremb.prague@gmail.com.
Nezapomeňte si s sebou vzít platný doklad totožnosti.

--------
Запрошуємо Вас на перше грудневе засідання Дискусійного клубу на де Голля. Цього разу будемо говорити про декомунізацію в Україні безпосередньо з головою Українського інституту пам'яті Володимиром В'ятровичем.

Після прийняття пакету декомунізаційних законів в Україні змінилося дуже багато: було перейменовано понад 50 тисяч вулиць і площ, близько 1000 населених пунктів. Одних тільки пам'ятників Леніна демонтовано більше 1500!

Своїм досвідом декомунізації країни поділиться історик і політик Володимир В'ятрович, який брав безпосередню участь у цьому процесі.

Увага! Вхід на подію лише за реєстрацією на ukremb.prague@gmail.com

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace