Vernisáž výstavy ukrajinského moderního umění v Aldisu

Ve čtvrtek 3. září 2015 byla v hradeckém Aldisu slavnostně zahájena výstava ukrajinského moderního výtvarného umění u příležitosti festivalu partnerských měst Královéhradecké hvězdné kolo a Dnů ukrajinské kultury v ČR .

Ve čtvrtek 3. září 2015 byla v hradeckém Aldisu slavnostně zahájena výstava ukrajinského moderního výtvarného umění u příležitosti festivalu partnerských měst Královéhradecké hvězdné kolo a  Dnů ukrajinské kultury v ČR . V doprovodném programu vernisáže vystoupila česko-italská zpěvačka Giulia Catania. Svou tvorbu na výstavě představují ukrajinští umělci: Maria Rets, Liudmyla Kyzym, Zhanna Petrinko, Iuliia Balabukha, Olena Koval a Iuliia Kreshchak.

Akci uspořádal Mezinárodní kulturní institut Klíč a ukrajinská iniciativa v Hradci Králové pod záštitou náměstkyně primátora Ing. Anety Maclové za podpory Integračního centra pro cizince Diecézní charity HK, KC Aldis Hradec Králové a Zasílatelství Aleš Komárek s.r.o.

Přehlídka ukrajinského moderního výtvarného umění ve výstavní síni Kongresové centra Aldis v Hradci Králové potrvá do 14. 9. 2015 a navazuje na dobročinné výstavy, které už proběhly letos na jaře na Ukrajině v Dněpropetrovsku a ve Lvově. V říjnu výstava poputuje také do Prahy. Autorkou celého projektu je paní Maria Rets, ukrajinská umělkyně z Doněcku. Více informací najdete na www.mariaretz.com.

Ve dnech výstavy se uskutečnily také workshopy účastníků projektu v prostorách Integračního centra pro cizince a Kongresového centra Aldis. Dekorativní malování akrylem si například vyzkoušeli návštěvníci autorského uměleckého workshopu s ukrajinskou výtvarnicí Olenou Koval v sobotu 5. 9. 2015 v hradeckém Aldisu.

Fotografie z workshopu "Zátiší s višní - olejomalba" s ukrajinskou malířkou Julií Balabukha si můžete prohlédnout zde.

Více zde http://cizincihradec.cz/fotogalerie/2015/vernisaz-vystavy-ukrajinskeho-moderniho-umeni-v-aldisu/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace