Oslava 100. výročí ukrajinských diplomatických služeb a 25 let diplomatických vztahů mezi Ukrajinou a ČR

6 грудня 2017 відбувся в концертній залі Празької академії музики святковий концерт «Україна - Чехії».

6. prosince 2017 se v koncertním sále Hudební a taneční fakulty AMU v Praze konal sváteční koncert „Ukrajina Česku“, věnovaný 100. výročí ukrajinských diplomatických služeb a 25. výročí  diplomatických vztahů mezi Ukrajinou a Českou republikou. 
Program tvořily skladby děl ukrajinských, českých a evropských hudebních skladatelů v interpretaci Akademického symfonického orchestru Lvovské filharmonie pod vedením Volodymyra Syvochipa. Vystoupila sólistka Lvovské filharmonie Natalija Dyťuk, ukrajinští sólisté významných českých divadel Oleksandr Beň a Jevhen Šokalo.

Koncert uvedl velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis  a zdůraznil, že se jedná o dárek Ukrajiny České republice u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi poté, co na počátku roku 1993 došlo k rozdělení Československa a ke vzniku České republiky. Jevhen Perebyjnis uvedl, že koncert je symbolickým gestem, jímž chce Ukrajina vyslovit vděčnost všem českým přátelům za jejich podporu, kterou v průběhu 25 let Ukrajině projevovali, za jejich solidaritu.   

Jevhen Perebyjnis připomněl, že před sto lety vznikly na rozvalinách impérií dva státní útvary – svobodná Československá republika a svobodná Ukrajinská lidová republika. V prosinci roku 1917 byly navázány diplomatické vztahy a v Praze existovalo velvyslanectví Ukrajinské lidové republiky.

Na koncertě byli přítomni představitelé Ministerstva zahraničních věcí České republiky, Ministerstva obrany, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva financí, Ministerstva vnitra, Ministerstva dopravy, členové diplomatického sboru akreditovaného v Praze, představitelé dalších institucí i veřejnosti, médií a ukrajinských organizací.

Zdroj: https://www.facebook.com/ukraine.embassy.in.czechia/photos/pcb.1565519380208037/1565515283541780/?type=3&theater ahttp://czechia.mfa.gov.ua/cs/press-center/news/61719-vidznachennya-100-richchya-ukrajinsykoji-diplomatichnoji-sluzhbi-ta-25-richchya-dipvidnosin-mizh-ukrajinoju-ta-chesykoju-respublikoju

 

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace