17. SETKÁNÍ NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN

Součástí uvedené akce byla konference s názvem „Kamenné instituce národnostních menšin a role samospráv při jejich podpoře“.

Následoval kulturně-společenský večer. Obě části 17. Setkání národnostních menšin tj. konference a kulturně-společenský večer, se konaly v Mramorovém sále Clam - Gallasova paláce.

Ignis = oheň léčí. Tato slova zapsal roku 1970 do kroniky skupiny dr. Orest Zilynskyj, významný etnograf ukrajinského původu s přáním, aby oheň v srdcích hudebníků po dlouhá desetiletí uzdravoval a zceloval duše posluchačů a napomáhal tímto pozvednutí národního povědomí a zároveň propagaci ukrajinské lidové kultury.

Hudebníky spojuje ukrajinský původ a ukrajinská hudební tradice a základ repertoár...u Ignisu tvořily ukrajinské lidové písně všech regionů Ukrajiny.

Kapela momentálně vystupuje v počtu 4-5 muzikantů (nástroje: kytara, akordeon, klávesy, baskytara), hraje ukrajinské více i méně známé národní písně ve vlastním aranžmá, především ze západního, karpatského a centrálního regionu Ukrajiny. Ignis má ve svém repertoáru balady, romance, svižné kolomejky i jiné hudební styly.

Ignis v průběhu poslední dekády vystupuje v regionálních festivalech ČR, prezentuje ukrajinskou hudbu v zahraničí, vystupuje v rámci aktivit ukrajinské diaspory v ČR a hlavně, IGNIS hraje všem pro dobrou náladu :-) Zobrazit další
— v Clam-Gallasův palác. 

Zdeněk Žalský

Zdroj a autor https://www.facebook.com/zdenek.zalsky.57/media_set?set=a.1882684708429175.1073742136.100000629937227&type=3&pnref=story

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace